Опис
Мета проекту
Метою проекту є підвищення комфорту та безпеки житомирян та гостей міста при пересуванні обласним центром.
Загальнодоступність
Так.
Зупинки транспорту є загальнодоступними місцями, а Wi-Fi доступ до Інтернет - безкоштовний.
Користувачі
Результатами зможуть скористуватись всі користувачі громадського транспорту міста. Середній річний пасажиропотік 90 млн. пасажирів. Тобто результатами проекту скористаються 90 мільйонів разів за рік.
Проблема
- Непередбачуваність транспорту, який не дотримується чітких графіків руху, що не дозволяє точно спланувати час на переміщення містом. - Недостатність інформації про маршрути для гостей міста і потреба у додаткових маркерах навігації у вигляді назв маршруту. - Низька якість мобільного інтернету у Житомирі, який наразі є єдиним обласним центром в Україні, де не запроваджено 3G Інтернет. - Недостатній рівень безпеки громадян на вулицях, особливо у нічний час у спальних районах.
План заходів з реалізації проекту
- побудова мережі електронних табло автоматичного прогнозування часу прибуття транспорту на зупинках із найбільшим пасажиропотоком, які охоплюють всі спальні райони та центр міста; - відображення на табло наступної інформації: вид громадського транспорту (автобус/тролейбус), № маршруту, назва маршруту (початкова та кінцева зупинка), фактична кількість часу, яка залишилась до прибуття даного транспортного засобу на зупинку, хв. - розміщення у електронних табло швидкісних Wi-Fi маршрутизаторів із підключенням табло до мережі Інтернет через оптоволоконний канал; - розміщення у опорах табло «тривожної кнопки» із можливістю двостороннього голосового зв’язку та USB-портів для зарядки мобільних пристроїв; - розміщення у електронних табло камер відеонагляду, які інтегровані у систему «Безпечне місто» з подачею сигналу он-лайн.
Опис проекту
За прикладом багатьох європейських міст проектом передбачається встановлення сучасних електронних табло автоматичного прогнозування часу приїзду громадського транспорту на зупинки.
Табло складається з наступних компонентів:
- 4 колонки (вид транспорту, № маршруту, назва маршруту, час прибуття);
- 5 строк (одночасне прогнозування 5-ти транспортних засобів);
- Електронний годинник;
- Світлодіодна підсвітка назви зупинки двома мовами;
- Wi-Fi маршрутизатор;
- Камера відеоспостереження;
- USB-порти підзарядки мобільних пристроїв;
- «Тривожна кнопка» із двостороннім голосовим зв’язком.
- Опора табло висотою 3 м.
Результати реалізації проектної пропозиції:
- вирішення проблеми непрогнозованості громадського транспорту на ключових зупинках міста, що підвищить комфорт житомирян та гостей міста при очікуванні транспорту та плануванні поїздок містом;
- покращення навігації Житомиром для немісцевих користувачів громадського транспорту;
- вирішення проблем низької якості мобільного інтернету у зоні дії маршрутизатору. Будь який користувач мобільного пристрою зможе безкоштовно підключитись і використовувати швидкий і стабільний Інтернет;
- підвищення громадської безпеки у зоні видимості камер, у тому числі у вечірній і нічний час, що зокрема актуально для спальних районів Житомира.